• Materská škola, Kyjevská 2020/14 v Rožňave je od 1.7.2002 pod správou MESTA ROŽŇAVA. Materská škola je šesťtriedna, poskytuje celodennú starostlivosť deťom vo veku od troch do šiestich rokov, prednostne deťom, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné.

Prevádzka v materskej škole je od 6,30 hod. do 16,30 hod.

Cieľom  Materskej školy, Kyjevská 2020/14, v Rožňave (ďalej len materská škola) je naďalej v spolupráci zainteresovaných zamestnancov materskej školy udržiavať a rozvíjať optimálnu úroveň kvalitnej materskej školy. Materskej školy, ktorá nestráca na kvalite, ale zostáva sama sebou, teda:

• je vzdelávacia inštitúcia, ktorá plne rešpektuje detstvo ako hodnotu v živote človeka
        • je podnetným prostredím, v ktorom dieťa plnohodnotne prežije detstvo
        • rozvíja pedagogické princípy a obhajuje ich v prospech dieťaťa

Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom s celodennou výchovou  a vzdelávaním vo veku od troch do šiestich rokov. Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom podľa potrieb zákonných zástupcov aj s možnosťou  poldenného pobytu.

Od 1. septembra 2021 materská škola začína poskytovať povinné predprimárne vzdelávanie v zmysle § 28a odsek 1 školského zákona.

Materská škola je umiestnená v účelovej budove pavilónového typu na sídlisku Juh. Prízemie tvorí vstupná hala, triedy s príslušnými priestormi, miestnosť pre technických zamestnancov, riaditeľňa, jedáleň pre deti a kuchyňa s príslušnými priestormi. Deti štyroch tried (pavilón A a B) sa stravujú v školskej jedálni, deti v pavilóne C sa stravujú vo svojich triedach, pri ktorých je výdajňa jedla. Na poschodí sú umiestnené triedy s príslušnými priestormi na hygienu, šatne pre deti, zastrešené terasy. Poschodie má aj samostatný vchod, s prízemím ho spája vnútorné schodište.  Vnútorné átrium medzi pavilónmi sú využívané na rekreačné aktivity detí. V materskej škole, v hospodárskej budove sa nachádza miestnosť, kde je infrasauna a telocvičňa. Budova MŠ je výmenníkovou stanicou vykurovaná centrálne z plynovej kotolne.

Materská škola je situovaná v priestrannej školskej záhrade. Členitý exteriér materskej školy je tvorený zatrávnenou záhradou s ovocnými a ihličnatými stromami, kríkmi, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho prostredia materskej školy a slúži na realizáciu rôznych organizačných foriem a metód zážitkového učenia ako aj priestor pre oddych a relaxáciu.  Nachádzajú sa tu štyri pieskoviská, moderné certifikované detské zariadenia, altánok na outdoorové vzdelávanie. Na školskom dvore sú umiestnené vyvýšené záhony, bylinková špirála, pocitový chodník, hmyzí hotel ako prvky environmentálneho vzdelávania. Ihriská sú budované tematicky, poskytujúc možnosti rôznorodých činností – loptové hry, bicyklovanie, kolobežkovanie,  preliezačky, šplhanie na veže. V spolupráci s rodičmi sa vytvorilo dopravné ihrisko, ktoré umožňuje osvojovanie si pravidiel cestnej premávky.